Hovawart Huggy

Přeskočit na navigaci

Archiv novinek - rok 2008

Merry Christmas z Větrné hůrky :o)

Merry Christmas z Větrné hůrky


/18. 12. 2008/

Smutná realita ...

Tenhle článek s názvem Smutná realita jsme našli na stránkách kavkazana Agbíška ... při jeho čtení nám bylo moc smutno. Nejde totiž jen o zaběhlé pejsky nebo jiná zvířátka - ale příště takhle může dopadnout třeba i člověk, který bude mít tu smůlu a bude v nesprávný čas na nesprávném místě... :o(


/16. 12. 2008/

Pečeme vánoční cukroví :o)

... pečení vánočního cukroví se samozřejmě neobešlo bez mého odborného dozoru ... :o) kuken sie sem ... a já se už moc těším na příští víkend, kdy jsou na pořadu dne vosí hnízda a tatrankové koule - obojí pořádně postrašené rumem ... :o))


/14. 12. 2008/

Sv. Lucie noci upije ...

Sice nevím, jak ta slečna Lucie chce upíjet noci ... to bude nejspíš někde nasávat šampíčko na baru :o) ... ale musím na ní dneska žalovat - dnešní den je ve znamení známé slovenské předpovědi počasí "ráno hmlisto, odpoledne tak isto a večer tma" :o) ... nevím, jestli je to "hmlisto" nebo nějaká sněžná slepota, ale skoro jsem si dneska neviděl na tlapky.

To je ve zkratce vše - musím běžet za paničkou do kuchyně, jestli peče to vánoční cukroví správně :o)


/13. 12. 2008/

Hafulák Huggy ze Sněhové hůrky :o)

Tož už nejsem hovawart - stal se ze mě hafulák :o) ... mrkněte na fotečky a povídání najdete v mém deníčku.


/12. 12. 2008/

Dodatečné Mikulášské zpravodajství

Kuken sie do mého deníčku - najdete tam krátké shrnutí mých Mikulášských dojmů :o)


/11. 12. 2008/

Snowfields na Větrné hůrce

... tož nám napadl první letošní sníh ... no, před pár dny to byla docela kalamita :o) ... chodíme s paničkou na pořádné výlety zasněženou krajinou - mrkněte na fotečky :o)


/26. 11. 2008/

BERTÍK ...

... tak jsme obdrželi mail a v něm striktní žádost smazat příspěvek o Bertíkovi ... mažeme - nicméně náš názor na věc se nemění.


/9. 11. 2008/

Hafíci.cz aneb psí facebook :o)

V levém sloupečku mezi bannery přibyl odkaz na Hafici.cz což je něco jako "lidský facebook" ... s tím rozdílem, že u Hafíků narazíte především na pejskaře.

Začali jsme s paničkou shánět "do stádečka" hovíky přítomné na tomto portálu - našli jsme tak třeba stránky štěňat z Piškotové chaloupky a obzvlášť blog Angie z Piškotové chaloupky se nám moc líbí :o) Podívejte se také na krásnou hovi slečnu Brytu Zelená záře, je to fakt fešanda!

Tož, kamarádi, přidejte se k nám!!! :o)


/30. 10. 2008/

Chtěl bych být berňákem...

Ač hovawart (ovšem křížený se sofawartem), když jsem uviděl tyhle fotky ... chtěl bych být berňákem, a z gauče na chatičce u Tyslíků koukat se ven :o) ... mrkněte do webové boudy Connynky a Jollynky :o)


/21. 10. 2008/

Modlitba za pejsky

Do levého sloupečku byl přidán odkaz Modlitba za pejsky.

... jistě většina z vás viděla krásný film Fany, kde Jiřina Bohdalová v roli Fany žádala pana faráře, aby vymyslel modlitbu za pejsky... už si ani nepamatuji, jestli pan farář modlitbu vymyslel - ale nejspíš by zněla třeba takhle.


/19. 10. 2008/

Marley a já aneb povinná četba pro pejskaře :o)

Konečně jsme sehnali knížku Marley a já :o) ... panička o ní básnila už před rokem, kdy během letu z Říma "přepadla" jednu z cestujících, která četla knížku v italštině na jejímž titulu byla fotka labradora - tehdy ještě ale neexistoval český překlad.

Doporučujeme tuhle knížku všem stejně praštěným lidem, kterým se říká "pejskaři" ;o) je to opravdu knížka ze života a panička se při čtení pořád uculuje a říká "no, jako bych to psala já o tobě" ... to jako fakt nevím, co zase panička má, si to asi budu muset taky přečíst :o)


/14. 10. 2008/

Jak jsem na tom s výcvikem aneb užitečné rady pro každého :o)

Brousil jsem dnes po nových webovkách mého kamaráda hovíka Árnýho a narazil jsem tam na moc hezký odkaz, který se zabývá výcvikem a výchovou psa ... paničce se to moc líbilo, obzvlášť věta "... pokud se náhodou s někým serve, na nic nečekáme a odtrhneme jej - POZOR! mezi peroucí se pejsky nestrkáme ruce... popadneme první nohu nebo ocas, nesnažíme se chytat psa za obojek..."

Cituji zde tuto větu proto, že moje panička utržila zranění z lítého boje s vlčákem, když chránila mou čest :o) a bohužel toho pošuka chytla za obojek - pamatovat si tuto fatální chybu bude ještě hodně dlouho...

Nutno dodat, že se panička zoceluje v boji a na našeho poněkud vyšinutého sousedovic ridgebacka používá všechny možné fígle - a to v případě, že se chlapec rozhodne, že sežere mě nebo paničku.


/11. 10. 2008/

SVVP - Středisko výcviku vodících psů SONS ČR

Dostal se k nám kontakt na webové stránky SVVP ... vodící pes je pro člověka se zrakovým postižením jedním z kroků k samostatnosti a nezávislosti - zakoupením originálního trička s kresbou některého z předních českých výtvarníků obohatíte svůj šatník :o) a podpoříte výcvik vodících psů pro nevidomé.

My si objednáme tohle veselé tričko - i když by mě teda fakt zajímalo, proč si panička vybrala zrovna "půdorys psa" :o)


/11. 10. 2008/

Mazlíčci, máme svátek :o)

Jestlipak víte, že dnes je MDŽ? :o)

... tedy mezinárodní den zvířat - slaví se 4. října, na počest svatého Františka z Assisi, který v tento den v roce 1226 zemřel. Tento mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířátka. Podle historických pramenů se zvířaty dokázal i mluvit.

Přeji všem zvířátkům - a nám, domácím mazlíčkům obzvlášť - abysme měli stále plné misky a hodné páníčky a v útulcích a na ulicích ať se toulá co nejméně opuštěných koček a pejsků.


/4. 10. 2008/

Herryho letní výletování

Mrkněte na Rajče jak si můj bráška Herry se svými páníčky užíval léto. Začátkem léta se Herry rekreoval na Šumavě a před pár dny se vrátil ze Slovinska. Ovšem první smočení v moři prý komentoval takto: "bléééé, je to slaný!" :o)


/30. 9. 2008/

Leze, leze po železe... nedá pokoj až tam vleze :o)

Představte si, že ta moje bláznivá panička celý víkend lezla po lešení (mezi námi - to lešení je podle mě pěkně "vachrlaté" a je div, že z toho nesletěla a nenakřápla si kebuli) a natírala krovy ve štítě. Je fakt, že teď naše cihlová bouda vypadá mnohem líp :o) ale fakt jsem měl o paničku /i o jejího taťku, který jí pomáhal) strach.

... že o spolehlivosti toho lešení fakt nekecám, se můžete podívat tady


/29. 9. 2008/

Hovík Frantík hledá nový domov

S hovíky bez domova se nějak poslední dobou roztrhl pytel... :o( pokud by někdo chtěl nabídnout pelíšek hovíkovi Frantíkovi - mrkněte sem.


/28. 9. 2008/

Anatolský pastevecký pes aneb české zákony na ochranu zvířat jsou na ...

Jsem pes a do politiky mi fakt nic není... důležité je, že mám své granulky. Ovšem tohle mi hnulo žlučí! Hlavně, že páni politici odsouhlasili zákon, kdy nezabránění týrání psa hrozí pokutou 500 000,- Kč ... a když to jeden oznámí, co se stane? NIC!

Podotýkám, že tahle záležitost je stará již 3 měsíce!!! Bohužel, na podnět zaslaný mou sestřenkou Berrynkou a její paničkou na veterinární správu přišla odpověď ve smyslu "pes má vyhovující podmínky... o co vám jde?"


/28. 9. 2008/

!!! Plavý hovík hledá nový domov !!!

Plavý hovík hledá nový domov - neeee, nejsem to já ... já svůj domov a hodnou paničku mám :o) ale na stránkách kamarádky Berrynky z Duhového kopce jsme našli odkaz, že se hledá nový domov pro plavého hovíka... je to ještě štěndo, v listopadu mu bude teprve rok.

Tož pokud hledáte prima kamaráda a bezva rodinného hlídače - neváhejte a nabídněte hovawartímu mrněti nový domov :o)


/24. 9. 2008/

Dobří hovawarti se vracejí aneb můj návrat na cvičák do Žižic :o)

Dnes jsem se vrátil na místo činu - tedy do Žižic, kde jsem kdysi začínal svou výcvikovou kariéru v místní psí školce :o) jak to probíhalo tentokrát se mrkněte v mém deníku.


/23. 9. 2008/

:o) Hafani z Berounska :o)

Dnešním dnem byla oficiálně spuštěna webová bouda Hafani z Berounska - hlavním pachatelem je Monča s pitbulkou Arwen, mrkněte k Hafanům do boudy ... a zanechte otisk své tlapy v návštěvní knize :o))


/19. 9. 2008/

!!! Dva hovíci hledají nový domov!!!

Pokud vy nebo někdo z vašich kamarádů či známých hledá čtyřnohého společníka, který je zároveň i hlídač - mrkněte na stránky HW v nouzi ... pětiletý plavý hovík s PP a dvouletá černoznakatá fenka bez PP hledají své nové páníčky!!!


/18. 9. 2008/

Hovawart obranářem

Dneska jsem si musel trošku přihřát polívčičku - protože to se tady pořád říká, že neposlouchám a zlobím a já nevím co ještě, ale že jsem pes obranář, to se tady nenapíše... tak jsem to dnes napsal vlastní tlapkou :o)


/9. 9. 2008/

Chilli návštěva

Dnes odpoledne přijela vzácná návštěva, psí slečna Cappi Chill Out Bártova Lípa alias štěně border kolie, kterému doma říkají Chilli :o) Na fotky mrkněte na Rajče a povídání doplníme - již tradičně - později.

Všem přejeme krásný zbytek prázdnin :o)


/18. 8. 2008/

Jak jsme se s Connynkou cachtali v jezeře

Doplněno povídání o výletě za Connykou - panička slibuje, že časem přibudou nějaké další aktualizace. Musím se ale už teď pochlubit, že jsem paničku docela vyvedl z míry, když před týdnem přijela z práce ... a pes nikde. Koukala, načuhovala přes plot kde jako jsem :o) až jsem na ní celý rozespalý juknul z boudy - byla z toho vykulená jak Goro před Tokiem. Do té doby jsem totiž úspěšně předstíral, že mě bouda nezajímá ... no, ale nakonec mě panička nachytala na švestkách a zjistila, že si tam chodím dát šlofíčka :o))


/16. 8. 2008/

Návštěva u Connynky na Mácháči :o)

Dneska jsme s paničkou vyrazili směr Máchovo jezero, protože Tyslíci tam mají krásnou chatičku a tak jsme se pozvali na návštěvu. Zatím jsou k dispozici jen fotečky - vyprávění dodáme později.


/29. 7. 2008/

Jak se pořád máme :o)

Tož máme se fajn, jen mě štve ta "letní sezóna" ... nevím sice co to je, ale panička je pořád v trapu a lítá jak beruška a říká, že je to kvůli "letní sezóně" - už aby byla za námi. Byl jsem na procházce na Lapáku (mrkněte na fotečky) spolu s naší kamarádkou Jančou a panička pořád slibuje, že mě bude víc brát na výlety ... zkrátka mezi lidi. To jsem tedy fakt zvědavý. Mám přislíbenou návštěvu Connyky na její nové chatičce u Máchova jezera :o) už se moc těším.


/19. 7. 2008/

ŠTĚŇÁTKA :o) 3 černoznakaté hovi slečny hledají své páníčky :o)

Pokud vy nebo někdo z vašich známých hledáte psího kamaráda, mazlíka a hlídače - vše v jednom kožíšku :o) mrkněte na stránky CHS Folcrum (Slovensko) mají tam ještě volné tři černoznakaté krasavice.

Šťastní rodičové jsou Coddys Gora Monte a Dara z Krovia


/16. 7. 2008/

... doplňujeme resty :o)

Dnes jsem konečně dostrkal paničku k tomu, aby napsala pár řádek o tom jak jsme hledali rybníček Brčálník a něco málo o návštěvě mého brášky Herryho. O tom, jak jsem chytil housera podruhé se dozvíte později...


/24. 6. 2008/

Návštěva Herryho na Větrné Hůrce

V sobotu přijel na návštěvu můj bráška Herry a jeho páníčci - na fotečky mrkněte sem a povídání přibude časem. Už musím paničku trošku popohnat - máme totiž tady v boudě dva "vyprávěcí" resty... musíme ještě doplnit vyprávění o hledání rybníku Brčálník :o)


/17. 6. 2008/

:o) !!! Mám NULKY !!! :o)

Dnes jsem byl na RTG kyčlí a výsledek je doslova šokující - více se dočtete v mém deníku.


/5. 6. 2008/

Rybníček Brčálník

Přidány fotečky z hledání tajemného rybníčku, o kterém jsme již hodně slyšeli... ale nikdo ho neviděl a na mapě ho také nenajdete :o) ... povídání přibude časem.


/1. 6. 2008/

Bertík na Rajčeti

Minulý víkend se byli na Bertíka podívat jeho člověčí rodiče :o) a dali nám webovou adresu, kde se můžete podívat na Bertíka, když byl ještě psí miminko. Bohužel je to bez popisků - takže až s oběma paničkami vydedukujeme, která z těch černých kuliček by mohl být Bertík... pár jich vybereme a dáme do fotogalerie.


/31. 5. 2008/

Grankulla :o)

Dostal jsem Grankullu - a kdo neví, co by to tak mohlo být, mrkněte sem :o)


/30. 5. 2008/

Jak jsem chytil housera

Mrkněte do mého deníku, abyste si přečetli povídání o tom, jak jsem chytil housera...


/25. 5. 2008/

Můj psí horoskop a Štěkanátky

Dnes přibyl do boudy další odkaz - Hovawart Beranem aneb Můj psí horoskop. Panička říká, že to na chlup sedí... mno, asi se jí taky budu muset podívat na horoskop a vyjádřit se k tomu - panička je totiž Štír.

Mrkněte také do Štěkanátků (dříve Srandičky) - byl vložen nový článek Zajímavý trénink aneb trpělivost růže přináší.


/21. 5. 2008/

Hliněný poklad

Rozhodně se nenudíme :o) mrkněte do mého deníku - panička dnes dopoledne 3 hodiny poskakovala s kolečkem po zahradě, teď tady sedí a nemůže se hnout... jsem opravdu zvědav, jak chce jít ještě večer do práce.


/15. 5. 2008/

Bertík

Bertík je něco jako můj rodný bráška :o) rozhodl jsem se, že bude mít v mé boudě své stálé místo, můžete si tedy přečíst také jeho vyprávění.


/14. 5. 2008/

Narozeninový dortík

Vzhledem k tomu, že se nám sešlo několik dotazů na recept mého narozeninového dortíku, poprosil jsem paničku, aby zapátrala po webové boudě novofunlanďáka Kima kde čerpala inspiraci. Co se mého dortíku týče, obsahoval následující ingredience: rýži (lehce rozvařit), kuřecí masíčko (v našem případě zbytek kuřecích prsíček)... po uvaření nakrájet maso, a promíchat s rýží - nacpat do misky a vyklopit na talířek. Potom 1x Pedigree kapsička pro štěňata (přestože já už jsem velký kluk:)..."želatinou" potřít dortík, kousky masíčka z kapsičky byly obložené jako prstýnek kolem dortu. A na dort dle věku pejska "kostička"... já ji měl ještě obloženou uzenými srdíčky (z Tesca:) ... toť vše,  stačí jen nechat vychladnout a mezitím umravňovat čtyřnožce, aby neloudil a vydržel až do slavnostního narozeninového ceremoniálu :o)

Panička vzkazuje, že aktivitě se meze nekladou - mrkněte třeba k Toníčkovi a Maxovi, protože jejich narozeninový dortík taky vypadal hodobóžově :o)


/13. 5. 2008/

Dopoledne na Lapáku

Dnes byl krásný slunečný den, proto jsme s paničkou vyrazili na malý výlet - a to na Lapák, což je něco jako lesopark na Kladně. Je tam krásně a hlavně, na Lapáku je velké množství cyklistů a dvounožců na kolečkových bruslích - což jsou věci, které mi nedělají zrovna dobře... (prostě se bojím) a proto mě dnes dopoledne panička nacpala do auta a vyrazili jsme směr Lapák :o)


/4. 5. 2008/

Henrieta

Dnes jsem mailem dostal nové fotky mojí sestřičky Rity, vyrostla z ní opravdu krásná černoznakatá hovi slečna. Brášku Herryho můžete vidět v mé fotogalerii na Rajčeti. Doufám, že časem přijdou fotečky od ostatních sourozenců.


/1. 5. 2008/

Nová fasáda mé webové boudy

Od dnešního dne bude moje webová bouda vypadat o trošku jinak... dostal jsem totiž krásný dárek k narozeninám od Sida a jeho paničky - a chtěl bych jim tímto moc a moc poděkovat - a doufám, že se vám tu bude líbit a i nadále mi zachováte přízeň.

Pokud by někdo zatoužil po pěkném webíku jako mám já, mrkněte na RS Oskar a dozvíte se víc :o) Moje panička si tento způsob vytváření webových stránek opravdu moc pochvaluje, protože i dvounožec jejího formátu (rozuměj počítačové batole) může vytvářet webovou boudu pro svého psího miláčka.

Rád bych také poděkoval Connynce a její paničce, které doposud byly webmasterkami mých stránek a moje panička se je něco naotravovala s aktualizacemi.


/26. 4. 2008/

První narozeniny

UŽ JE MI ROK!!! Jak jsem to oslavil a další zážitky najdete opět v mém deníčku.


/18. 4. 2008/

Novinky

Do mého deníčku přibyla spousta krásného povídání a fotografií :o)


/1. 4. 2008/

Nový příběh v deníčku

Do mého deníčku přibyl další příběh - O stodolovém mistru, padacím mostu a skřítkovi, co paničce schovává věci :o)


/26. 2. 2008/

Aktualizace deníčku

Proběhla aktualizace mého deníčku. To si nesmíte nechat ujít :o) - najdete tam práci i zábavu.


/19. 2. 2008/

Nový příběh v deníčku

Do mého deníčku přibyl další příběh - Hrabě de Peyrac a sádrový trpajzlík :o)


/27. 1. 2008/

Vánoce a Nový rok

Jak jsem prožil Vánoce a Nový rok se můžete dočíst v "deníčku".


/3. 1. 2008/

Další zprávy

Menu

Redakční systém Oskar - weby pro majitele psů a chovatelských stanic

Vetcentrum Stodůlky

Nadační fond Irský vlkodav