Hovawart Huggy

Přeskočit na navigaci

Hovawart Beranem

Narodil jsem se 18. 4. 2007 - ač hovawart, jsem vlastně Beran :-)

Jako pes narozený ve znamení Berana jsem odvážný a vždy připraven přijmout jakoukoliv výzvu, rád ukazuji svou aktivní a živou povahu. Toto znamení mi dává rozhodnost, vůdcovství, nadšení a často netrpělivost. Jsem ohnivé povahy, dychtivý zkoušet nové věci - jsem zkrátka zvíře plné pohybu. Pokud je ovšem i můj pán podobných vlastností, nastává problém - oběma nám bude chybět trpělivost.

Silně toužím po svobodě a potřebuji být všude první. Někdy možná daleko před svým pánem anebo alespoň před ostatními pejsky. Zkuste to, prosím, pochopit. Jsem rozený vůdce psí smečky. V pravém slova smyslu “tahoun“.

Někdy velmi nerad kvůli povinnosti opouštím své “psí hraní“. Pokud je ale výcvik veden také hravě, pak se vše lehce naučím, to vám na psí uši slibuji J Jsem fyzicky velmi aktivní, často se u mne však projevuje i velký nepokoj - pak je důležité mne zaměstnat.

To, co je pro mě - pejska Berana - důležité je, že potřebuji prostor. Není možné mě nechat celý den zavřeného v kotci nebo uvázaného u boudy. To prosím vás nedělejte. V tom případě nepočítejte s tím, že mne tam najdete. Já si určitě najdu skulinu kudy utéct. Potřebuji mít svoji svobodu. To se snad dá pochopit, když jsem narozený ve znamení Berana.

Jsem velmi hravý i v pozdním věku - jakoby na mně stáří téměř nebylo vidět. Rád si hraji s různými “psími hračkami“ nebo dělám cokoliv, při čem vybiji svoji obrovskou dávku energie.

Nemyslete si, že mě znáte. Vůbec nemůžete odhadnout, co udělám v příští vteřině. To totiž nevím ani já sám. Naučte mě soustředit se … stopovat, hledat - zkrátka cokoliv, při čem vám mohu dokázat jaký jsem bystrý, rychlý a vytrvalý pejsek :-).

Jako pes Beran nikdy nezaváhám pokud mohu převzít iniciativu a někdy pak postrádám opatrnost. Nejsem ale žádný rváč – jen mám touhu být všude a vždy jedničkou. Potřebuji proto páníčka, který je schopen dobře a důsledně se prosadit a zároveń mě nebude příliš omezovat.

Mám silnou vůli, o tom se jistě sami přesvědčíte. Mám vás moc rád - jen potřebuji být ujištěn, že vy mne také.

Menu

Redakční systém Oskar - weby pro majitele psů a chovatelských stanic

Vetcentrum Stodůlky

Nadační fond Irský vlkodav